PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99245}

Marsjanin Mercano

Mercano, el marciano
6,5 407
ocen
6,5 10 1 407
Marsjanin Mercano
powrót do forum filmu Marsjanin Mercano

Właśnie skończył się na tvp kultura i muszę stwierdzić, że film jako całość może nie zapiera dechu w piersiach, ale ostatnia scena mnie powaliła. Świetny humor, czarny oczywiście, żeby nie było wątpliwości. I pewnie takich świetnych, ironicznych dialogów pewnie w filmie jest więcej, ale lektor spłycił wszystko, jak to lektor ma w swoim zwyczaju. Film dość katastroficzny w wyrazie, może i trochę przerysowany, ale obawiam się, że nieznacznie. Raziła mnie trochę brutalizacja w stylu Happy Three Friends, ale nie takie rzeczy przecież dzieją się w wirtualu...
Ot taki sobie filmik na zabicie nudy, czy zapełnienie czymś wolnego czasu. Ale jednak daje do myślenia, bo jak skończy się dla człowieka ta postępująca komputeryzacja wszystkiego...
Jednym słowem trochę śmiesznie, trochę strasznie...

ocenił(a) film na 7
bachoo

No i ogółem motyw tzw Second Life - super sprawa. Mnie mimo wszystko najbardziej zaskoczyły motywy humorystyczne zarówno uciecha Mercano poprzez zerwanie skóry albo sam koniec filmu - to po prostu zaskakuje i reakcja może być przeróżna - mnie akurat totalnie rozbawiło. Taka groteska. W Ameryce Południowej humor jest naprawdę wyrafinowany i często brutalny więc nie będę tego drążył. Jednak co mi się najbardziej podobało to kreska. Rodem czasem z japońskiego stylu twórcy Kemonozume i Mind Game ,które mogę polecić bez wahania. Jednak jeśli ktoś ocenia tak bardzo kreskę i nie widzi realizmu wyjętego z jakiegoś szufladowanego szyku - nie spodoba się. Proste.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones